Sport

Läbi aegade on noorte inimeste tervislike eluviiside juurde kuulunud kehakultuur ja sport.  Koolimajas pole ühtki teist nii populaarset õpperuumi, kuhu juba vahetunni ajal tormi joostakse kui seda on võimla.

Aastaid tagasi uuenduse läbinud kooli staadion, riietumisruumid ja võimla (millest endised õpilased ainult unistada võisid) on meil õppivate noorte jaoks tavapärane nähe.

2009.a. avatud Pärnu kaasaegne spordihall andis kooliõpilaste kehalise kasvatuse tundidele uue  taseme.

Ülipopulaarseteks on kujunenud õpilaste initsiatiivil läbi viidud kõrgetasemelised kooli olümpiamängud. Traditsiooniliselt on kooli tugevamateks aladeks korvpall, sõudeergomeetri võistlused, kergejõustik, algklassiõpilaste rahvastepall, võrkpall.

Läbi aegade tuntumaks sportlaseks endises I Keskkoolis on olnud 2- kordne olümpiapronks vasaraheites Jüri Tamm (1980, 1988).

Igal aastal on kooliõpilaste hulgas ka  sportlasi, kes on tuntud kodupiiridest kaugemalgi-

Silva Oja, Kaarel ja Kristjan Kais, Indrek Zelinski, Küllike Hermet, Kristjan Kangur, Rene Oruman, Roman Fosti, Janne Ojala, Anna- Liisa Sutt, Sigrid Toom, Jaan Akermann, Marjaliisa Umb, Jaan Laos, Ervin Holter, Elise Umb, Alvar Räägel, Helen Hunt, Kiur Akenpärg, Karl- Robert Dag Trink, Juhan Laos, Toomas Raadik, Jüri Laos, Julija Mõnnakmäe, Kristi Jürgenstein, Liis Massa, Annika Laar, Greger Könninge, Joosep Laos jt.

Sportimine aitab paremini pingete ja stressiga toime tulla, endas tasakaalu leida, kasvatab enesedistsipliini ja kollektiivitunnet, õpetab analüüsima iseenda arengut, avardab silmaringi.

Soovime, et tervis, energia, elurõõm, positiivsus, head suhted ja armastus oleks alati sinus, armas inimene, olemas.

Vaata ka: saavutused

Spordiuudised

Pärnu Ühisgümnaasiumi neiud tulid Pärnu koolide Meistrivõistlustel korvpallis esimeseks


Võistkonda kuulusid:
Karin Pärnala
Elena Sutt
Katriin Juurik
Kaisa Kivi
Merili Heinla
Marie Saar
Kadri Vilbaste
õpetaja Inga Drobet

Meremiil 2019

Tüdrukud
1. Järvoja Ülle G1b
2. Rohtla Reili G1b
3. Laas Maria G1c

1. Saar Marie G2d
2. Värk JaclineG2b
3. Aarna Johanna G2c

Poisid
1. Ani Mihkel G1d
2. Kodasma Robin G1d
3. Rahn Karl G1b

1. Tamme Marlon G2b
2. Päev Mart G2b
3. Ennuste Enn G2c

Pärnumaa meistrivõistlustel võrkpallis: noormehed I koht ja neiud II koht. 2019


Noormehed
1. Khenor Pae ( 3c )
2. Kenneth Koort ( 3d )
3. Siim Pärnala ( 3c )
4. Peeter Põhonin( 3d )
5. Andero Karuks ( 2a )
6. Raido Ott ( 3d )
7. Uku Kõrre ( 3d )
8. Kevin Leas ( 3d )
9. Jaan Endrik Kirsi ( 3a )

Neiud
1. Martina Ritson 3d
2. Katrin Altmann 2c
3. Marie Saar 2d
4. Liisa Usta 1c
5. Merili Heinla 1b
6. Meeri Meedla 1c
7. Britt Rondo 2a

õpetajad Inga Drobet ja Mehis Merilaine

Pärnu maakonna ergomeetri meistrivõistlused 10-12.klass (Pildil esikolmik)

1. Jane-Lii Koltsov
2. Katriin Juurik
3. Angela Brunfeldt

Pärnu Ühisgümnaasiumi noormehed on Eesti parimad võrkpallis

Eesti Koolispordi Liidu 10.-12. klassi noormeeste finaalturniiri võitjad

1. Uku Kõrre ( 3d )
2. Kevin Leas ( 3d )
3. Raido Ott ( 3d )
4. Kevin Saar ( 3d )
5. Andreas Kallaste ( 3c )
6. Siim Pärnala ( 3c )
7. Jaan Endrik Kirsi ( 3a )
8. Kenneth Koort ( 3d )
9. Andero Karuks ( 2a )
Juhendaja õpetaja Mehis Merilaine

Pärnu Ühisgümnaasium tuli Pärnumaa meistriks jalgpallis 2018

Pärnu Ühisgümnaasium tuli Pärnumaa meistriks jalgpallis 2018
Võistkond mängis koosseisus:
1. Kevin Saar ( 3d )
2. Andreas Kallaste ( 3c )
3. Raido Ott ( 3d )
4. Uku Kõrre ( 3d )
5. Kevin Leas ( 3d )
6. Markus Pärna ( 3d )
7. Kenzo Talviste ( 2a )
8. Joonas Sild ( 2a )
9. Sander Lepik ( 2b )
10. Ronaldo Tiismaa ( 2b )
11. Rannar Merila ( 1a )
12. Siim Pärnala ( 3c )
13. Hendrik Madisson ( 1d )
Kehalise-kasvatuse õpetaja Mehis Merilaine

Spordimälumäng “Bumerang” IV etapil 13. koht

Spordimälumäng “Bumerang” IV etapil ehk finaalis saavutas meie kooli võistkond 13. koha.
13k
Võistkonda kuulusid: Uku Kõrre, Raido Ott, Markus Pärna, Kenneth Koort.

Pärnu linna võrkpallivõistlustel saavutasid noormehed I koha

vp18
Koosseisu kuulusid:
Henry Holm (G1c)
Rain Ruus (G3c)
Allar Keskülla (G1b)
Andero Karuks (G1a)
Mirkko Vatter (G1b)
Siim Tammearu (G3d)
Marwin Joseph Virkus (G1d)
Juhendas õp. Mehis Merilaine