Vene laul 2017

Pildi: linl1, link2, link3, link4, link5
Video: link_2016, link_2017

9. veebruaril toimus Pärnu Ühisgümnaasiumi eestvedamisel vene kultuuriloole pühendatud festival “Vene laul”. Taoline üritus toimus meie koolis juba kolmandat korda.
2017. aasta festivali kandvaks ideeks oli Vene laul läbi aegade see tähendab,et esitava pala autor peab olema vene rahvusest.
Lisaks sellele oli selle aasta festival pühendatud laste -ja noorteaastale.
Ürituses võtsid osa kui Pärnu Ühisgümnaasiumi õpilased ning ka õpilased teistest Pärnu linna ja maakonna koolidest. Esinejate hulgas oli ka palju külalisi erinevatest Vabariigi koolidest. Ürituse programmis oli 30 numbrit 18-ne kooli poolt ja nendes kokku võtsid osa üle neljakümne õpilase.
Teiste külaliste seas oli meie kontserti kuulama tulnud ka Pärnu abilinnapea kultuuri-ja haridusalal pr. Jane Mets, Pärnu Haridusameti üldhariduse peaspetsialist ja meie ürituse patroon pr. Virve Laube ja Pärnu Kontserdimaja direktriss Marika Pärk.
Lisaks kooliperele oli üritusele kutsutud Irina Bliznets, Vene Föderatsiooni suursaatkonna ataše, kes väljendas avakõnes suurt heameelt, et koolis osatakse hinnata vene muusikat.
Ürituse sponsoriteks olid Pärnu MyFitness, kes toetas üheksaga piletiga tasuta treeningule ja Pärnu Apollo Kino, kes andis kümme kinkepiletid meie festivali osalejatele. Samuti toetas Vene laulu ka meie patroon Virve Laube, kes tõi kingituseks meie osalejatele 35 šokolaadi. Vene Föderatsiooni ataše edastas ka meie koolile kingituse, mis koosnes raamatutest ja plaatidest, , mis präegu asuvad Pärnu Ühisgümnaasiumi raamatukogus ning on meeldival kasutusel kooli õpilastel.