Vene laul

Juba alates 2015 aastast toimub Pärnu Ühisgümnaasiumi eestvedamisel vene kultuuriloole pühendatud festival, kus lisaks Pärnu Ühisgümnaasiumi õpilastele on oodatud esinema Pärnu linna ja maakonna koolide õpilased, aga ka külalised teistest koolidest.

Esimest korda toimus taoline üritus 2015. aastal. See oli pühendatud vene romansile kui ühele omapärasele muusikavormile.

Aasta 2015 oli kuulutatud muusika-aastaks ja ka nimetatud festival oli sellele pühendatud.

Vene romansse oli tulnud kuulama ja hindama teiste hulgas ka Pärnu Kunstide Maja muusikaõpetaja Jelena Derizemlja, Pärnu Kontserdimaja direktriss ja koorijuht Marika Pärk ning üllatusesineja laulev Peeter Kaljumäe.

2016 aasta festivali temaatikasse oli lülitatud ka vene filmimuusika, kuna see žanr köidab õpilasi rohkem, kui romanss. Festivalil „Vene romanss ja filmimuusika“ astusid üles külalised Viljandimaalt, Kohtla-Järvelt, Haapsalust. Seekord olid kuulama ja hindama tulnud Pärnu Kunstide Maja direktor ja muusik Tiit Erm, sama kooli õppejuht ja muusikaõpetaja Evelin Mei, muusikaõpetajad Endla Murd ja Jelena Derizemlja, Pärnu Kontserdimaja direktriss ja koorijuht Marika Pärk. Üllatusesinejana astus festivalil üles trubaduur Olavi Kõrre.

2017 aasta festivali kandvaks ideeks on Vene laul läbi aegade see tähendab esitava pala autor peab olema vene rahvusest.

„Vene laul“ on pühendatud noorte- ja lasteaastale.

Koduleht
„Vene laul“  2017