Sõpruskoolid

Katholieke Scholengemeenschap Hoofddorp (KSH)

Loodusteaduste alane koostöö Hollandi Hoofddorpi kooliga on kestnud tänaseks juba üle kolme aasta. Esimest korda külastas selle kooli delegatsioon (3 õpilast + õpetaja) meid 2003.a. kevadel, mil toimus Pärnu Ühisgümnaasiumi esimene rahvusvaheline konverents teemal “Loodus ja keskkond”. 14. – 19.04.2004 olid direktor Mart Kuuskmann, õpetajad Ell Juurikas, Marge Kurm ja Eve Merilo ning õpilased Helen Jõerand, Riho Kerge, Ivar Merilo, Janar Merilo ja Kimm Semjonov vastukülaskäigul Hollandisse. Õpilased esinesid ühisprojektiga Eestist. Külastati ka kohalikke vaatamisväärsusi, huvitavamateks paikadeks kujunesid avarad deltaalad, merevee pealetungi vastu võitlemiseviise ja vahendeid tutvustavad ekskursioonid. 2005. a toimus seal esimene rahvusvaheline konverents, millest võttis osa ka meie kooli delegatsioon koosseisus õpetajad Anne-Maarja Tammaru ja Eve Popp ning õpilased Liisa Prisk, Elin Soomets, Aile Jaansalu, Artur Ojakäär, Rait Parmann ja Villu Orav. Sõprussuhted jätkuvad edaspidigi.

Vaasan Lyseo

Kõige kauem on Pärnu Ühisgümnaasiumil sõprussuhted kestnud Vaasa lütseumiga, nimelt juba aastast 1989. Millise kooliga on siis tegu?

Vaasa lütseum on keskkool Vaasas, Soomes. See on vanim soomekeelne sellist laadi kool Lääne-Soomes. Vaasa lütseum asutati 1880. aastal, niisiis on ta 19 aastat noorem kui Pärnu Ühisgümnaasium. Seal õpib hetkel ~500 õpilast, keda juhendavad ~30 õpetajat.

Õpilastel on suur valikuvõimalus, mida nad soovivad õppida. Kõige tähtsamad on siiski loodusteadused ning keeled, ka informaatika on heal tasemel. Samuti pööratakse suurt tähelepanu spordile: õpilasi treenitakse võrkpallis, jäähokis ning jalgpallis professionaalsete treenerite poolt.

Igal aastal külastab ~20 liikmeline grupp Vaasast Pärnu Ühisgümnaasiumi. Loodame pikki ning edukaid sõprussuhteid edaspidigi.

Vaata ka: