Vilistlane Lauri Toomsalu tagasi Pärnu Ühisgümnaasiumis

Neljapäeval, 2. märtsil andis Pärnu Ühisgümnaasiumis Tagasi Kooli projekti kaudu koolitunni meie vilistlane Lauri Toomsalu, kes rääkis lähedamalt oma elust ja karjäärist ja andis näpunäiteid tööturul hakkama saamise kohta.
Lauri Toomsalu lõpetas Pärnu Ühisgümnaasiumi b ehk ajakirjandus- ja kirjanduskallakuga klassi 2005. aastal. Praegu töötab Toomsalu Ekspress Meedia turundusdirektorina. Ekspress Meedia annab välja ajalehti, nagu Eesti Päevaleht, Eesti Ekspress, Maaleht ning samuti haldab uudisteportaal Delfit. Turundusdirektorina on Toomsalu ülesanne vastutada iga päev turundusosakonna ladusalt töötamise eest ning tegeleda avalike suhetega.
Vaatamata oma noorele eale, on Toomsalu oma võimekust juba tõestanud mitmel ametikohtal. Tööturul on ta olnud 11 aastat, millest 10 aastat turunduses ja kommunikatsioonis, mis on äärmiselt lai valdkond. Tegelikult läks Lauri Toomsalu pärast gümnaasiumi lõpetamist Tallinna Majanduskooli IT-juhtimist õppima, kuid sai varsti aru, et tegu pole ikkagi tema unistuste ametiga. Oma loengus rõhutaski Toomsalu, et vahel ei olegi esimene eriala, mis valida, just see õige ja me ei peaks kartma eksida ja eriala vahetada või liikuda tulevikus mõnele teisele valdkonnale
Veel rääkis Toomsalu, et tööturul hinnatakse kogemusi, hariduskäiku ja persooni. Praktika ehk kogemused on tähtsad. Sealt tulenevadki Eesti kõrghariduse kitsaskohad: see on liialt teoreetiline ning ettevõtetega tehakse vähe koostööd. Samas on Toomsalu arvates Eestis siiski hea töötada ning elada: elu on kompaktsem ning asjaajamine tänu innovatsioonile kiire. Eestis on lihtsam saavutada midagi olulist.
Loeng toimus Tagasi Kooli programmi raames ja selel osalesid meedia mooduli ning G2. d e ettevõtlusklassi õpilased.

G1. b kl õpilased Maarja Lünekund
Karolin Prõhid
Kadi Kazalov