Vanemuise draamatund

Valmisolek on kõik

Esmaspäeval, 6.märtsil said ühisgümnaasiumi õpilased Vanemuise teatri noorte näitlejate juhendamisel näpunäiteid, kuidas esinemiseks valmis panna oma keha ja vaim. 3. tunni ajal toimus kooli saalis draamatund, mille teema oli „Valmisolek on kõik!“
Draamatund algas pika vaikusega, õpilased ootasid juba põnevusega, mis edasi saama hakkab. Siis juhtus midagi, mida keegi kohalviibinutest ei oleks suutnud oodata – näitlejad hakkasid laval häälitsema, roomama ning hüsteeriliselt naerma. Selgus, et see oli osa nende soojendusharjutustest. Nimelt teevad näitlejad enne lavale minemist erinevaid harjutusi, mis parandavad nende diktsiooni ja panevad neid tunnetama oma vaimseid ning füüsilisi piire.
Järgneva 45 minuti jooksul näidatigi õpilastele erinevaid harjutusi, mida teha näiteks koolihommikutel või enne tähtsat esinemist. Õpilased tegid ise enamiku harjutustest kaasa. Veel arutleti selle üle, kuidas tunnetada oma keha, kuidas ette valmistada häält – sellest tulenes ka draamatunni teema „Valmisolek on kõik!“ (fraas on pärit William Shakespeare’i näidendist ,,Hamlet“). Lisaks esitasid Raimo Sagor ja Kärt Tammjärv katkendi Shakespeare’i tragöödiast „Romeo ja Julia” ning kolm etüüdi.
45 minutit möödus kui linnulennul ning läbi see tund saigi. Tunnist osa saanud õpilaste arvates oli tegemist huvitava ja väga omapärase kogemusega.
Muusikamoosi raames korraldatud draamatundi juhtisid Vanemuise teatri noored näitlejad Raimo Sagor ja Kärt Tammjärv. Tunnist võtsid osa mooduli „Loomemajandus“ ning G3.b klassi õpilased.

Maarja Lünekund
G1.b