Vaba Lava Pärnu Ühisgümnaasiumis

Vaba Lava Pärnu Ühisgümnaasiumis
23. jaanuaril 2019 toimus kooli raamatukogus esimene Vaba Lava nime kandev loomeõhtu, mis kutsus kokku kooli loomingulised õpilased.
Vaba Lava õhtu kujutab endast loomeõhtut, kuhu on teretulnud kõik loomingulised õpilased, keda huvitab kirjandus, muusika, kunst, teater, tants, pantomiim, performance ja/või luule. Üritus ootab loomeinimesi, kes on midagi sahtlisse kirjutanud või tunnevad huvi teiste loomingu vastu.
Esimene vaba lava õhtu toimus 23. jaanuaril kell 17.00 kooliraamatukogus. Külaliseks oli sel korral meie kooli vilistlane ja endine draamaõpetaja Barbara Lehtna. Barbara rääkis oma kogemustest ürituste korraldamisel, motiveeris ja julgustas õpilasi omaloominguga tegelema ja koolipingi soojendamise kõrval ka midagi loomingulist ja meelepärast tegema. Tema sõnul on vaba lava tegemine väga kiiduväärt idee ja võikski kujuneda vastavalt õpilaste huvidele ja tegutsemise soovidele. Ta rõhutas, et õpetajatele toetumine või õpetajate kuulama kutsumine ei ole alati vajalik, ning innustas loomehuvilisi ise kokku tulema, ise sobivat paika ja toetust leidma.
Esimesel kohtumisel loeti omaloomingut ja arutati, kuidas vaba lava õhtu edaspidi toimuda võiks. Samuti sai üritusel teed rüübata ja küpsiseid näksida. Loodetavasti toimub järgmine Vaba Lava 2019. aasta märtsis.

Johanna Roos G 2.d