Rebaste nädal 2017

Rebaste nädal 2017
Selle aasta 37. nädalal toimus Pärnu Ühisgümnaasiumis rebaste ristimine. Kõigile neljale paralleelile meeldis see nädal väga.

Nädal algas väga rahulikult. Meile oli juba varem teatatud, et kui tahame võita, peaksime Jumalatele väga palju pugema. Esimestel tundidel nägime sotsiaalmeedias pilti, kus 1.a klass oli G 3.d-le viinud väga palju nänni. Loomulikult meeldis see Jumalatele väga. Sellest pildi avaldamisest alates tuli kõikidele võistlusvaim sisse.

Järgmisel päeval viis c klass Jumalatele küpsisetordi, mida söödi usinasti. Loodetavasti oli maitsev tort. Samal päeval viisime ka meie, 1.d klass neile enda tehtud muffinid, kus kõikidele oli kellegi nimi peale kirjutatud. Korvi külge, kus olid muffinid, sidusime õhupalli kirjaga”I LOVE YOU”. Kolmapäevahommikul valmistasime meie, 1.d klass Jumalatele hommikusöögi. Valik oli neil rikkalik: pakkusime neile pannkooke, võileiba, natuke kommi ja smuutit. Jätsime nad sööma ning natukese aja pärast koristasime jäljed.

Lõpuks tuli kätte kauaoodatud neljapäev, rebastepäeva esimene ametlik päev. Mina isiklikult olen seda, mil olla rebane, oodanud 9. klassi algusest. Teemad olid kõikidel klassidel erinevad, kuid ainult üks oli kõigil ühine: koolikott. Neljapäeval oli meie koolikotiks ämber. 1.a klassi teemaks oli „Ghetto, 1.b klassil „Ujujad”, 1.c klassil „Indiaanlased” ning 1.d klassil „Nunnad” või „Mungad” (olenevalt soost). Hommikul pesime ristijate tehtud möksiga hambaid ning pidime ära sööma ka nende tehtud hommikupudru. Loomulikult oli see imemaitsev! Pikal vahetunnil esitasime neile ka oma lugusid, mida nemad meilt tellisid. Peale tunde toimusid kooli spordihoones spordivõistlused, kus igas mängus olid erinevad võitjad. See oli super, kuna näitas, et klassid on võrdsed. Umbes pärast pooletunnist seesolemist läksime õue, kus toimus „Dancebattle”. Igast klassist sai keegi paralleelklassi õpilasega võistelda. Lõpuks võitsime selle võistluse meie, 1.d klass. Kogemus, mille ma sellest õhtust sain, oli väga äge. Ei vahetaks seda kojuminemise vastu, mis sest, et mul olid jalad läbimärjad.

Saabus kätte reede ning kogu trall algas uuesti, kuid sel päeval tundsid kõik ennast juba kindlamana kui päev enne. Nüüd oli teemadeks 1.a-l „Retrosport”, 1.b-l „Hipid”, 1.c-l „Farmerid” ning 1.d-l „Vene maffia”. Hommik algas toredasti: pesime hambaid jälle möksiga, mis oli parem kui eelmisel päeval. Lisaks hambapesule pakkusid ristijad meile ka salatit. Seal sees oli palju imelikku, kuid kõige rohkem tundsin ma sproti maitset. 1.d-klass sõi ka ilusasti kausi tühjaks. Vahetundides olid õues spordivõistlused, kus enim luges koostöö. Õhtul tuli Mai kooli taga läbida Retsi Rada. Enne rajale minekut tegime sooja ehk mängisime mõned mängud, mis olid väga loomingulised. Rada ise oli samamoodi väga äge ja loominguline.

Esmaspäeval peale tunde algas autasustamine. Jagati välja eriauhinnad tantsimises ning ka selles, kes oli kõige suurem vinguja. Lõppenud nädala kohta näidati ka videoid. Lõpuks saabus kätte hetk teatada vōitjad. Võitjaks oli G 1.b!

Soovime neile kogu südamest palju õnne ja loodame, et nemad teevad kolmandal aastal oma rebastele samasuguse ägeda nädala kui seda tegi meile G 3.d!

Katariina Peetson, G 1.d