Õpilaste raamatute näitus emakeelepäeval

Teisipäeval, 14. märtsil ehk üleriigilisel emakeelepäeval oli klassis 323 võimalus vaadata õpetaja Kadri Piiskopi õpilaste koostatud raamatute näitust. Õpilaste raamatute seas oli nii kogumikke, luuleraamatuid kui ka almanahhe.
Enamik näitusel olevatest raamatutest on almanahhid, millesse on koondatud loometundides kirjutatud luule, jutud, novellid, esseed. Muuseas, tavaliselt koostavad igal aastal sellise kogumiku kahe-kolme klassi õpilased. On ka niisuguseid raamatuid, mis on loodud aastatööna. Mitmel näitusel oleval raamatul on toredad ise kujundatud kaaned. Leidub ka illustreeritud raamatuid. Näitusele oli välja pandud ligi 30 raamatut.
Eriti paistis silma raamat „Võidetud tüdruk“, kuna tegu on teosega, mis trükitud trükikojas. Selle raamatu kohta rääkis õpetaja Kadri Piiskop, et tänu autori Karina-Louisa Puhti suurele innule ja huvile raamat sellisena ilmuski. Õpetajaga vesteldes saime teada, et kõiki aastate jooksul loodud raamatuid ei ole sel näitusel väljas: osa on autorite käes või on kingitud klassijuhatajatele.
Näitus otsustati korraldada, kuna aastate jooksul on kogunenud palju õpilaste omaloomingut. Samuti on tore lugeda ja vaadata, mis oma kooli õpilased on aastate jooksul kirja pannud.

Maarja Lünekund
Karolin Prõhid
Kadi Kazalov
G1B