Näitus KooliMood(i)neKUNST on avatud

Laupäeval, 13. oktoobril avati Pärnu Uue Kunsti Muuseumis koolinoorte kunstinäitus. Näitusele oodati 1.-12. klasside õpilaste oma kunstiloomingut ning maailma kunstiteoste tõlgendusi erinevates tehnikates, materjalis ja suuruses heli- ja videoinstallatsioonideni välja üle kogu Eesti. Meie kooli esindasid Ravel-Ly Ristmägi G2b, Brigita Kasemets G3a ja autorite grupp: Maria Laas, Kendra Kruusla, Laura Peet ja Erik Viik G1c klassist.
Rave-Ly Ristmägi kollaaži- ja segatehnikas töö „Pagendatud“ juhib vaataja tähelepanu loomade-lindude loomulike elupaikade hävimise probleemile lageraide ja reostuse tulemusena.
Brigita Kasemetsa graafiliste tööde seeria „No place is safe“ aluseks on ränne ja pagulus. Autor käsitleb paguluse teemal üldistamist ühiskonnas.
Maria Laasi, Kendra Kruusla, Laura Peedi ja Erik Viigi maalil „Röövitud lapsepõlv“ on autorid kujutanud sõjaolukorra kaose taustal lapssõdureid ja reostust, mis saab osaks väga paljudele noortele maailma kriisikollete piirkondades.
Loominguliselt mitmekesine ja noorte silmade läbi kaasaega kajastav näitus Uue Kunsti Muuseumis jääb avatuks kuni 10. novembrini.

Kajastas: Marika Ristmäe