“Les crayons de couleurs européens. Dessine-moi “Une” Europe”

“Les crayons de couleurs européens. Dessine-moi “Une” Europe”
(“Euroopa värvi pliiatsid. Joonista mulle „üks“ Euroopa”)

Meie koolis viibivad 24.09–28.09.2018 “Euroopa värvi pliiatsid. Joonista mulle „üks“ Euroopa” projekti raames Portugali, Prantsusmaa, Küprose ja Itaalia õpetajad. Täna tegeldakse varasema aasta tegevuste kokkuvõtmise ja sünkroniseerimisega.
Hommik algas sellega, et külalistele tutvustati Pärnu Ühisgümnaasiumit, õpetaja Kadri Keskküla õpilased andsid väikse kontserdi ning tehti esmatutvus eesti keelega. Pärastlõunal minnakse aardejahile (liikudes ajaloo- ja kultuuriväärtustega tutvudes mööda kesklinna) ning siis kohtutakse Pärnu linnapeaga.
Projekti läbiv teema on vabaduse, sallivuse ja immigratsiooniteema. Seekordse Eesti-külastuse eesmärk on teha arusaadavaks Eesti kokkupuude nende mõistetega. Hiljem käsitlevad neid eri ainetundides ja töötubades kõikide osalejakoolide õpilased.

Cätlin Sutt, Kaileen Umal G2.d

24.-28. septembril viibivad Koolis Erasmus+ projekti “Les crayons de couleurs européens : Dessine-moi “Une” Europe” raames projektipartnerid Itaaliast, Küproselt, Prantsusmaalt ja Portugalist. Antud rahvusvahelise projektikohtumise eesmärgiks on võtta kokku kaks eelnevat projektiaastat, hinnata seni saavutatut ning seada uued eesmärgid ning panna paika tähtajad ja kriteeriumid järgmisteks projektitegevusteks. Loomulikult on programmis ka kohaliku ajaloo ja kultuuriga tutvumine: teisipäeval käiakse Pärnu Muuseumis, kolmapäeval Tartus ERMis ning reedel Tallinnas vanalinnas. Esmaspäeva pärastlõunal osutas külalistele ja meie kooli projektigrupile au Pärnu linnapea härra Romek Kosenkranius, kes võttis partnerid vastu linnavalitsuses, kus tutvustas Pärnu ajalugu ja eripärasid. Linnapea rõhutas, et vana hansalinnana on Pärnus alati koostööd hinnata osatud ja seepärast on ka taolised rahvusvahelised haridusprojektid tänuväärsed ettevõtmised!

Liis Raal-Virks
Kersti Jürgenson