Emakeelepäev aulas

Emakeelepäeva miniatuurid

Selleaastast emakeelepäeva tähistati Pärnu ühisgümnaasiumis taas dramatiseerimis- ja lavastusüritusega. Kõik, kel oli soovi ja pealehakkamist, said 3–5liikmelise rühmana ise lavastada ja vaadata teiste tõlgendusi Anton Hansen Tammsaare miniatuuridest. See oli hea võimalus panna ennast proovile ning väljendada loomingulisust. Osalesid G 1.a, G 1.b, G 1.d, G 2.b ja G 2. c klasside õpilastest koosnevad grupid.
Kui õpetaja Kadri Piiskop kastitäie riideid kohale tõi, jooksid asjadele tormi kõik peale G 1.d tüdrukute, kes ei kartnud, et keegi paremad asjad ära võtab. Pärast 45 minuti pikkust ettevalmistust astuti loosiga tõmmatud järjekorras lavale. Lisaks esinejatele olid publikuks G 1.b klass, Kadri Piiskop, Kersti jürgenson, Krstiina Pahk, Aive Rantala, Tiina Koitla ja Raivo Annusver. Meie ei osanud esitustest midagi oodata nii, et jäime huviga ootama. Esimesena astus fortuuna tahtel lavale G 2.b, kes esitas miniatuuri “Armastus” peale neid said oma tõlgendusega esineda G1.b, G1.d, G1.a ja G 2.c. Enim köitis noori tekst “Armastus” ning ühe klassi valik oli “Kärbes, prussakas ja ämblik”.
Olenemata sellest, et enamik oli valinud sama miniatuuri, olid kõik esitused väga erinevad. Kõik noored olid väga andekad ja üllatasid oma näitlemisoskusega. Lõpus sai iga osaleja kingituseks meie huvijuht Tiina Saaritsa loominguliste kätega valmistatud järjehoidja. Järgmisel aastal loodame näha taas sama vingeid etteasteid ja veel rohkem noori, kes miniatuuridega üles astuksid.
G 1.d klassist osalesid Johanna Roos, Kaileen Umal, Mirell Karuks, Amélie Jacob ja Katariina Peetson. G 1b klassist osalesid Imre Vahtramäe, Henry Piiskop, Jasper Pruuli, Sigre Kodasma ja Laura Eichorst. G 1a klassist osalesid Britt Rondo, Marely Müüripeal, Merit Laur, Klaus Heinaste ja Ander Aarde. G 2.c klassist osalesid Hellika Tornik, Julia Laidvee, Regita Kumel, Victoria Sandra Pilv ja Helena Viks. G 2.b klassist osalesid Raven Õun, Jaanus Piigert, Mirell Aonurm, Andreas Holzberg ja Susanna Paljak.
Cätlin Sutt ja Sondra Udu, G 1.d