INFOLEHT 29.09.2020

ÕNNITLEME:
• Meie kool pälvis aasta hariduspreemia! Aasta hariduspreemia 2020: PÄRNU ÜHISGÜMNAASIUMI RAHVUSVAHELISTUMINE. Palju õnne meile kõigile! Aitäh, meie imeline projektijuht Liis Raal-Virks!
• Aastate õpetaja preemia pälvis õpetaja Elle Kera. Palju-palju õnne!
• Pärnumaa aasta gümnaasiumiõpetaja on Peedu Sula. Palju-palju õnne!
TÄNAME:
• Kõiki õpilasi ja õpetajaid, kes andsid maailmakoristuspäeval oma panuse, et Pärnu oleks puhtam!
• G3. d klassi ja klassijuhataja Sarmite Tammekivi rebaste ristimise korraldamise eest!
TEATED:
• 29.09 toimub meremiili jooks. Start antakse rannahoone juures kell 14.00 G2 klassidele, kell 14.30 G3 klassidele ja kell 15.15 G1 klassidele.
• Homme on distantsõppepäev; kell 12.00 alustab õpilasesindus oma aastakoosolekut HUUBis ning G2 ja G3 klasside arhitektuuri valikkursuse õpilased on õppekäigul Tartus.
• Nädalavahetusel (03.-04. oktoober) toimub koorilaager.
• Esmaspäeval, 5. oktoobril tähistame õpetajate päeva. Sel päeval annavad tunde abituriendid.
EELTEATED:
• Neljapäeval, 8. oktoobril toimub meie majas doonoripäev. Registreeruda saab huvijuhi juures.

Pärnu koolinoored kihutavad komeetidena teadustaevasse

Pärnu koolinoored võtavad mõõtu esimest korda toimuval loodus-, täppisteaduste ja tehnoloogia (LTT) võistlusel. Noorte teadlaste mõõduvõtmine „Komeet“ toimub esmaspäeval, 28.septembril Nooruse majas. Võistluse eesmärk on innustada õpilasi kasutama projektiga soetatud seadmeid läbi ainete integratsiooni suurendades huvi loodusainete vastu.
Pärnu Ühisgümnaasiumi eestvedamisel on “Noorte teadlaste” projektipartneriteks Pärnu Vanalinna ja Kuninga tänava põhikool. Kahe aasta jooksul koostasid õpetajad uute seadmete jaoks õpilugusid ja interaktiivseid e-ülesandeid, mis asuvad digiõppevaramus E-koolikott ning neid saavad kasutada kõik õpetajad üle Eesti.
Projektijuht Kaia Metsaalt sõnas, et võistlusel „Komeet“ peavad õpilased lahendama kompleksülesandeid, mis nõuavad seadmeid kasutades erinevate probleemide lahendamise oskust. Igast projektikoolist osaleb 3-4 õpilast ning kutsusime õpilasi kolmandast kooliastmest ka teistest Pärnu linna ja maakonna koolidest.
Metsaalt ütles, et õpilased loositakse segavõistkondadesse, kus on nii põhikooli kui ka gümnaasiumi õpilasi. Nii satuvad ühte võistkonda õpilased, kes on juba uudsete seadmetega kokku puutunud ning ka need, kes veel ei ole ja võistluse käigus toimub võistkonnasisene teadmiste jagamine.
Uute kaasaegsete Globisens ja Vernier vahendite kasutamine võimaldab õpetajatel suunata õpilasi ise avastama ja looma ning õpetajad aitavad teadvustada, et õppimine ei toimu ainult koolitundides, vaid õpitakse väga erinevates igapäevastes situatsioonides. Huvi maailma vastu tärkab ümbrust uurides ning igapäevastest nähtustest ja ümbritsevatest inimestest inspiratsiooni saades.
“Noorte teadlaste” projekt toimub Euroopa Sotsiaalfondi taotlusvooru “Kaasaegse ja uuendusliku õppevara ühiskasutuskorralduse toetamine” toel.
Õpilasvõistlus “Komeet” toimub esmaspäeval, 28.septembril kell 12-14:30 Nooruse Majas (Roheline 1b, Pärnu).

Lisainfo:
Kaia Metsaalt
Tel: 5663 0961
kaiam@yhis.parnu.ee

INFOLEHT 22.09.2020

TÄNAME:
• Pendelteatejooksu võistlusel saavutas meie kooli võistkond 3. koha. Palju-palju õnne! Aitäh, õpetajad Inga Drobet ja Mehis Merilaine! Võistkonda kuulusid: Laura Voll, Laura-Liis Laur, Kelly-Ly Tomingas, Ülle Järvoja, Aurelia Roos, Reili Rohtla, Sireta Jürgens, Ragne Gromov, Triin Köster, Ketlin Kontus, Ann Marii Kivikas, Hanno Tamm, Karl Keskküla, Hendrik Madisson, Mihkel Türnpu, Germo Pärnik, Raul Mikker, Kairo Kiltmaa, Trevor Reimets, Trevor Gorban, Karl Kielas, Joosep Tammann
• Euroopa muinsuskaitsepäevale pühendatud veebiviktoriinil osales edukalt Karolin Palu G3.b klassist. Karolin saavutas linna gümnasistide hulga III koha! Palju õnne! Aitäh, õpetaja Õnnela Kukk!
• Ülekoolilise viktoriinisarja Tark mees taskus I vooru võitis G4 võistkond ehk õpetajad. Järgmised kolm parimat olid: G3.d, G2.c ja G3.a võistkonnad. Uus mäng, uuel kuul!
TEATED:
• Kolmapäeval, 23. septembril osaleme Maailmakoristuspäeval. Koristuspäevale registreerunud õpilased on koolis esimesed viis tundi (ca 10 minutit enne tunni lõppu palume hakata liikuma Papiniidu silla poole). Koristame jõeäärset ala – Jõekääru discgolfi ja Veteranide pargi piirkond. Koristamise aeg 13.30-15.30.
EELTEATED:
• Teisipäeval, 29. septembril toimub ülekooliline Meremiili jooks. Sel päeval on lühendatud tunnid.
• Kolmapäeval, 30. septembril on distanstõppepäev; kell 12.00 alustab õpilasesindus oma aastakoosolekut HUUBis ning G2 ja G3 klasside arhitektuuri valikkursuse õpilastel on töötoad maaülikoolis.
• 03.-04. oktoober toimub koorilaager.

INFOLEHT 15.09.2020

TÄNAME:
Triin Rahuoja, kes osales edukalt vabariiklikul kunstiolümpiaadil! Aitäh, õpetaja Marika Ristmäe!
TEATED:
– 16. septembril 8. tunni ajal toimub viktoriinisarja „Tark mees taskus“ esimene voor. Igast klassist on oodatud osalema üks võistkond, ent võistkonna võib moodustada ka mitme klassi peale. Võistkonnas kuni neli liiget. Õpetajate võistkond on jätkuvalt teretulnud! Esimese mängu teemad on raha, Läti ja kunst.
– Neljapäeval, 17. septembril osaleb G1.d klass Matsalu loodusfilmide festivali haridusprogrammis.
– Reedel ja laupäeval toimub G2 klasside õpilaste riigikaitselaager.
EETEATED:
– Kolmapäeval, 23. septembril osaleme Maailmakoristuspäeval. Koristuspäevale registreerunud õpilased on koolis esimesed viis tundi. Täpsem info peagi.
– Rebaste ristimine toimub 24.-25. septembril