INFOLEHT 17.12.2019

TÄNAME:
· Kõiki jõuluolümpial osalejaid, vabatahtlikke ja korraldajaid! Aitäh, Danel Drobet, Kevin Helin ja Markus Põder! Aitäh, õpetajad Inga Drobet ja Mehis Merilaine!
· Lingvistikaolümpiaadil osalesid Johanna Roos ja Kaileen Umal.
Aitäh! Täname, õpetaja Kersti Jürgenson!
· Erasmus+ projekti meeskonda, kõiki õpetajaid, õpilasi ja lapsevanemaid, kes eelmisel nädalal võõrustasid meie külalisi. Aitäh, Ander Aarde, Karin Pärnala, Katariina Peetson, Piret Kaldasaun, Laura Peet, Sofja Aldas, Saara Pajunurm, Hanna Borkvel, Aaron Eljas, Kaileen Umal, Markus Kasenurm, Annét Elisabeth Laanepõld, Carmen Liis Põder, Kristi Kuusk ja Kendra Kruusla!
Suur tänu, õpetaja Liis Raal-Virks!
TEATED:
· Neljapäeval toimub koolis jõululaat. Õpilasfirmad saavad müüa oma tooteid. Samuti on kõigil soovijatel võimalus müüa oma küpsetisi või oma meisterdatud asju. Õpilasesindus teeb heategevusliku koogimüügi. Laat toimub kahel pikal vahetunnil.
· Neljapäeval, 19. detsembril kell 15.05 toimub viktoriinisarja Tark mees taskus IV voor.
· Reedel, 20. detsembril toimuvad klassijuhatajatunnid, jõulukontsert ning ühine jõululõuna.

– G1 klassid ning G3.a ja G3.b klass
09.30 klassijuhatajatund
10.00 jõulukontsert
10.45 jõululõuna

– G2 klassid ning G3.c ja G3.d klass
10.45 klassijuhatajatund
11.15 jõulukontsert
12.00 jõululõuna

Ühisgümnaasiumi kuuendal jõuluolümpial osalevad külalisvõistkonnad põhikoolidest

16.detsembril kell 10 toimub Ühisgümnaasiumi kuues jõuluolümpia Pärnu Spordikooli Kergejõustikuhallis (Väike-Kuke 8c). Olümpiamängudel osaleb kogu koolipere ning esmakordselt osalevad ka külalisvõistkonnad Mai koolist ning Ülejõe ja Kuninga tänava põhikoolist.

Kell 10-11 toimub erinevate riikide esindajatele pidulik rongkäik ning kolmeminutilised jõulutervitused loosiga valitud riigikeeles ja traditsioone arvestades, millest võtavad osa kõik õpilased. Olümpia eestvedaja on aasta spordisõbralikum õpetaja Mehis Merilaine.

Osalevad: Hispaania, Soome, Holland, Jamaica, USA, Itaali, Iirimaa, Mehhiko, Hiina, Saksamaa, Kanad, Prantsusmaa, Venema, Brasiilia, Kreeka, Eesti.

Kell 11 algavad jõuluolümpia põhivõistlused :

· Jõulueide-taadi teatejooks (võistkonnas 5 T + 5 P )
· Päkapikkude täpsusvisked (võistkonnas vähemalt 5 T + 5P ) aja peale.
· Jõuluvolle (võistkonnas 3 T + 3 P )

Kell 12.30 Jõuluvana otsib ” superstaari“, mis on humoorikas kava talentidest.

Jõuluolümpia raames toimub ka plakativõistlus „Oo, sport sa oled….!“
Rõõmsa kohtumiseni jõuluolümpial, tähtis pole võit vaid osavõtt!

INFOLEHT 10.12.2019

TÄNAME:
• Tallinnas toimunud rahvusvahelisel DigiYouth toodete-teenuste kaitsmisel märgiti parimaks firma – LANGUER, kus olid meie õpilased Laura Eichhorst, Karin Pärnala, Johanna Roos ning lätlased Egor Makarov, Emils Smiltinš ja soomlane Frederik Blocker. DigiYouth on Tartu Ülikooli ning Turu, Uppsala ja Ventspilsi Ülikoolide 2018. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on võimaldada üldhariduskooli õpilastel luua väike Startup rahvusvahelises tiimis. Meie õpilasi juhendasid õpetaja Mari Suurväli ja Kaia Metsaalt. Aitäh! Palju õnne õpilastele!
• Eestis on nüüd olemas riiklikult tunnustatud gümnaasiumi informaatika valikkursused. Neid hakati looma sügisel 2018. 2019. aasta jaanuarist alustasid 10 kooli kursuste piloteerimist ehk katsetamist. Jooksvalt anti tagasisidet, et kursuste sisu saaks parem. 05. detsember 2019 oli tähtis päev, kus tõmmati tehtule joon alla ja alates sellest hetkest on kursused kõigile e-koolikotis saadaval. Oma tulemust kutsuti näitama neli kooli, meilt oli suisa kolm tiimi ja neis G3 klasside õpilased – Kevin Astrik, Klaus Heinaste, Renet Kuusk, Markus Liiva, Uko Rahu, Jorm Roots, Kenny Sälik, Marlon Tamme, Sander Tars ja Imre Vahtramäe. Õpilasi juhendas informaatikaõpetaja Kaia Metsaalt. Aitäh õpetajale ja õpilastele!
• G1.d klass koos klassijuhataja Marge Tuulega osales SOS Lasteküla annetamistalgutel, mil müüdi postkaarte 375 euro eest. Suur-suur tänu teile! Iga heategu tuleb ringiga tagasi.
• Meie õpilased Aksel Madis Verlin, Merili Eenraid ja Maria Eliisabet Avamere saavutasid ülelinnalisel muusikaviktoriinil II-III koha. Palju õnne! Aitäh, õpetaja Kadri Keskküla!
• Õpilasfirmade laadal hinnati meie kooli õpilasfirmasid väga kõrgelt.
Parim toode: KEMIHAKA – Kelly-Ly Tomingas, Karoliina Malm, Kendra Visnu, Mihkel Türnpu, Hanna-Ly Aleksandrov
Uudseim toode: KEMIHAKA – Kelly-Ly Tomingas, Karoliina Malm, Kendra Visnu, Mihkel Türnpu, Hanna-Ly Aleksandrov
Suurim läbimüük: RoosMõmmid – Berit Penu, Liisa Usta, Jako Martin Merimaa, Märt-Jürgen Mölder
SAPA auhind: TRIPLIX – Carmen Annusveer, Andrea Dozorova, Stiina-Siina Piile, Nele Liis Sams, Angela Blunfeldt
SAPA auhind: SILI – Antero Jakobson, Rannar Merila, Gerd Kumel
SAPA auhind: KEMIHAKA – Kelly-Ly Tomingas, Karoliina Malm, Kendra Visnu, Mihkel Türnpu, Hanna-Ly Aleksandrov
Aitäh ja palju õnne õpilastele! Suur tänu, õpetaja Mari Suurväli!
TEATED:
• Selle nädala lõpuni on meie koolis Erasmus+ projekti „Construisons l’espace de vie de demain“ (tõlkes: „Ehitame homset elukeskkonda“) raames külalised Austriast, Portugalist, Itaaliast, Sloveeniast ning Prantsusmaale kuuluvalt Kariibidel asuvalt Martinique’i saarelt.
Esmaspäeval, 16. detsembril toimub jõuluolümpia.
9.45 – kogunemine
10.00 – rongkäik
10.05 – jõuluolümpia avamine
10.15 – jõulutervitused loosiga valitud riigi keeles ja traditsioone arvestades, osaleb kogu klass, pikkus max. 3min.
11.00 – jõuluolümpia põhivõistlused :
a) Jõulueide-taadi teatejooks (võistkonnas 5 T + 5 P)
b) Päkapikkude täpsusvisked (võistkonnas vähemalt 5 T + 5P) aja peale.
c) Jõuluvolle (võistkonnas 3 T + 3 P)
12.30 – Jõuluvana otsib ” superstaari “
– humoorikas kava talentidest
– etteaste pikkus kuni 2min.
Jõuluolümpia plakativõistlus : valmistage originaalne plakat (suurus A3) teemal ” Oo sport sa oled….“. Plakat toimetada spordihalli administraatori kätte hiljemalt 11. detsembri õhtuks.

Ühisgümnaasiumi õpilaste eestvedamisel tutvustatakse ideid Olev Siinmaa pargist

Kolmapäeval, 11. detsembril kell 10.00 esitlevad Pärnu Ühisgümnaasiumi (PÜ) õpilased koos projekti partneritega Austria, Portugali, Itaalia, Sloveenia ning Prantsusmaale kuuluva Kariibidel asuva Martinique’i saarelt Pärnu Keskraamatukogus visioone koolimaja ees asuvast Olev Siinmaa pargi arendustest.

Projektipartnerid esitlevad pargi plaane ja nende põhjal valminud 3D makette, et teha linnavalitsusele konkreetseid ettepanekuid, kuidas muuta PÜ ees asuv Siinmaa park jätkusuutlikuks ning linnakodanikele atraktiivseks. Hetkel on Siinmaa park pime ning peamiselt läbikäigu pargina kasutatav roheala Riia maantee ääres. Õpilased esitavad oma nägemuse, kuidas saaks summutada Riia maanteelt kostuvat liiklusmüra, muuta park mõnusaks lõõgastus paigaks nii lastega peredele kui noortele. PÜ õpilased soovivad pargile anda lisaväärtuse, et see oleks mitmekülgsete õppeotstarbeliste võimalustega ning pakuks rahulolu linnaelanikele.

Visioonide esitlemisele linnavalitsuse esindajatele on eelnenud paari kuu pikkune eeltöö, mida on eest vedanud PÜ kunsti- ja arhitektuuri õpetaja Marika Ristmäe. Kaasatud on maastikuarhitekt, oktoobris ning detsembris viis loenguid ja töötube läbi Eesti Maaülikooli lektor Kadri Maikov. Tema juhendamisel võeti Siinmaa pargi arenduse visiooni kujundamisel arvesse tervendavate aedade kriteeriumid, et pargist saaks kogukonna jaoks rahu, lõõgastust ja argipäevast põgenemise võimalusi pakkuv roheala.

Visiooni Siinmaa pargi arendusest saab teoks Erasmus+ projekti ja „Construisons l’espace de vie de demain“ (tõlkes: „Ehitame homset elukeskkonda“) raames. Viie välispartneri kaasatusega projekti peateemadeks on jätkusuutlik arhitektuur ja keskkond. Projektid näevad ette osalevate koolide õpilastele jätkusuutliku arhitektuuri alaste baasteadmiste andmise ning nende teadmiste rakendamise, et teha omavalitsustele konkreetseid ettepanekuid mõne nende kodukohas asuva ala parendamiseks ja arendamiseks.

Kõik huvilised on oodatud!

Ühisgümnaasiumi esindus arutles tulevikulinnade visiooni üle

Rahvusvahelise Erasmus+ projekti “Our green European town” käigus väisas Pärnu ühisgümnaasiumi õpilaste-õpetajate delegatsioon Prantsusmaal Strasbourg’i linna, et anda noortele teadmisi kestlikust arhitektuurist ja õpetada keskkonnahoidlikke eluviise.
Pärnu Postimees link

INFOLEHT 3.12.2019

TÄNAME:
· Kõiki õpilasi, kes 26. novembril toimunud osaluskohvikus oma heade ettepanekute ning ideedega kooli arengusse panustasid
ÕNNITLEME:
· 2. detsembril toimunud luulekonkursil “Koidulauliku valgel” saavutas III koha Kaur Rasmus Tammelaan, õpetaja Kadri Piiskop. Eripreemia pälvis Laura Voll, õpetaja Kristiina Pahk
· Pärnu linnavalitsuse ja Pärnu Postimehe esindajad valisid kodanike esitatud ettepanekute seast välja tänavused Pärnu aasta teo kandidaadid. Nominentide hulgas on juulis toimunud tänavakultuurifestival WALK , mille idee autoriks ja korraldajaks oli Johanna Roos G3d klassist
· 27.11, toimunud Pärnumaa vabaühenduste inspiratsiooni- ja tänupäeval pälvisid tunnustuse Johanna Roos ja meie vilistlane Karoliine Aus naudingufestivali TUNNE korraldamise eest.
TEATED:
· Neljapäeval, 5. detsembril kell 13.00 toimub teadmiste võistluse II voor. Sel korral siis Koidulas. Võistkonda kuuluvad:
1. Katrin Altmann G3.c
2. Elina Elend G3.c
3. Kendra Rosen G3.d
4. Sten Talv G2.b
5. Karl Rahn G2.b
6. Marcus Auväärt G2.b
· Reedel, 6. detsembril toimuvad eesti keele töötoad