Pärnu Ühisgümnaasiumi noormehed on Eesti parimad võrkpallis


Eesti Koolispordi Liidu võrkpalli rahvaliiga finaalturniiri võitjad :
1. Marwin Joseph Virkus ( 3d )
2. Mirkko Vatter ( 3b )
3. Andero Karuks ( 3a )
4. Hendrik Madisson ( 2d )
5. Mihkel Türnpu ( 2d )
6. Ats Põldmaa ( 2c )
7. Marcus Auväärt ( 2b )
8. Karl Rahn ( 2b )
9. Alex Russ ( 2a )
Juhendaja õpetaja Mehis Merilaine

INFOLEHT 26.11.2019

TÄNAME:
· Kõiki õpilasi, kes esinesid kooli sünnipäevaaktusel!
Suur tänu, õpetaja Kadri Keskküla!
· Kõiki õpilasi, kes osalesid kooli kõnevõistlusel!
I koht Berit Penu
II koht Kaur Rasmus Tammelaan
III koht Karoliina Malm
Publiku lemmik Mihkel Türnpu
Palju õnne võitjatele! Suur tänu õpetajad: Kersti Jürgenson, Kadri Piiskop ja Kristiina Pahk!
· Palju-palju õnne meie kehalise kasvatuse õpetajale Mehis Merilainele, kes sai aasta spordisõbralikuma õpetaja tiitli!
TEATED:
· 26. novembril 6.-7. tunni ajal toimub ÕE eestvedamisel Osaluskohvik, kus arutletakse õpilasi ja koolielu puudutavatel teemadel. Lisaks ÕE liikmetele, ootame igast klassist osalema kolme õpilast.
· 26.-28. november ning 03.-05. detsembril toimuvad abiturientide individuaalsed nõustamised. Nõustamised toimuvad ruumides 232, 310 ja 311 jooksva graafiku alusel.
· 2. detsembril toimub 4.-6. tunni ajal HTM-i rahastatud suulise suhtluse töötuba, mida veab TÜ teadur Andriela Rääbis.
· 6. detsembril toimub 4.-5. tunni ajal HTM-i rahastatud loeng „Keel ja inimene“, mida peab TÜ lektor Ann Veismann.

Meie Mehis, palju õnne!

Tänavu juba seitsmendat korda Eesti Koolispordi Liidu poolt välja antava Aasta Spordisõbralikuma Õpetaja auhinna pälvis Pärnu Ühisgümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Mehis Merilaine, keda tuntakse oma koolis ja Pärnumaal tubli kehalise kasvatuse õpetaja, treeneri ja spordikohtunikuna.
Kolleegide hinnangul on Mehis Merilaine tubli õpetaja, kes teeb oma tööd hingega ja suudab jääda positiivseks ning rõõmsameelseks ka siis kui selleks võibolla väga põhjust pole. Ta on sihikindel, nõudlik, suudab lapsi ennast kuulama panna ja tal on väga-väga kõva hääl. Samas oskab kehalise kasvatuse tunni muuta põnevaks ja mõistab hästi huumorit. Ta on abivalmis, suhtleb lastega kui võrdsetega ja suudab nad tegevustesse panna.
Mehis on aktiivselt osalenud maakonnas ja vabariigis korraldatud ainepäevadel, koolituskursustel ja kehalise kasvatuse õpetajate rahvusvahelistel suvekursustel. Pikki aastaid on ta olnud tegev ja kõva arvamusliider just pallimängudes ning Pärnu Koolispordiliidu juhatuse töös. Mehis hoolib lastest ning peab lugu oma tööst ja spordist!
Meediakajastused:
Delfi sport
ERR
Pärnu Postimees

INFOLEHT 19.11.2019

TÄNAME:
· Kunstikonkursil esindasid meie kooli: Rebeka Leppsoo G3.c klassist, Reigo Raal, Triin Rahuoja ja Laura Jõgi G1.b klassist. Aitäh teile! Sophia Volkova G1.a klassist saavutas II koha. Palju õnne!
Aitäh, õpetaja Marika Ristmäe!
· Rahvusvahelisel esseevõistlusel BSPEE 2019 osales meie abiturient Annet-Elisabeth Laanepõld. Aitäh sulle, Annet-Elisabeth!
Aitäh, õpetaja Peedu Sula!
· Meie neiud saavutasid Pärnu koolide meistrivõistlustel korvpallis I koha! Võistkonda kuulusid: Karin Pärnala, Elena Sutt, Katriin Juurik, Kaisa Kivi, Merili Heinla, Marie Saar, Kadri Vilbaste. Palju õnne!
Aitäh, õpetaja Inga Drobet!

TEATED:
· Kolmapäeval, 20. novembril toimuvad kooli sünnipäevaaktused:

3. tund G1 klassid ja G3.a ning G3.b klass
4. tund G2 klassid ja G3.c ning G3.d klass

Kooli sünnipäeval tulevad õpilased kooli teklid peas!

· Reedel, 22. novembril

– 3. tunni ajal aulas Tartu Ülikooli Rahvusvaheliste Suhete Ringi loeng “Turbulentsis suhetest” G3. b klassile, G3.a ja G3.c klassist huvilistele ning G3.d klassist õpetaja Irina Oadi rühmale.
–  4.-5. tunni ajal aulas kooli kõnevõistlus G2 klassidele.

Pärnu Ühisgümnaasiumi neiud tulid Pärnu koolide Meistrivõistlustel korvpallis esimeseks


Võistkonda kuulusid:
Karin Pärnala
Elena Sutt
Katriin Juurik
Kaisa Kivi
Merili Heinla
Marie Saar
Kadri Vilbaste
õpetaja Inga Drobet

INFOLEHT 12.11.2019

TEATED:
· Kolmapäeval, 13. novembril toimuvad Kristin Partsi väitluse töötoad:

2.-3. tund G3.d klass ruumis 213
5.-6. tund G2.b klass ruumis 322
7.-8. tund G2 loomemajanduse mooduli õpilased kursuse “Projektide kirjutamine ja juhtimine” raames ruumis 219

· Neljapäeval, 14. novembril kell 15.05 toimub aulas viktoriinisarja Tark mees taskus III voor.
· Abiturientidele toimuvad individuaalsed karjäärinõustamised novembri lõpus, detsembri alguses. Enne seda on kõikidele klassidele Tööotsingu töötoad, kus käsitletakse haridust ja õppimisvõimalusi pärast gümnaasiumi.

Töötoad toimuvad:
Neljapäeval, 14. novembril
4. tund G3.d kab. 227
5.tund G3.b kab. 227
Reedel, 15. novembril
2. tund G3.a kab 324
5. tund G3.c kab. 139

· Esmaspäeval, 18. novembril kell 9.20 aulas kohtumine vilistlasega – Grete Tark, kes tutvustab advokaadi elukutset G3. klasside õpilastele.
· Teisipäeval, 19. novembril kell 13.00 aulas toimub Koidula Gümnaasiumi ja meie kooli traditsiooniline teadmiste võistlus.
· Kolmapäeval, 20. novembril toimuvad kooli sünnipäevaaktused:

3. tund G1 klassid ja G3.a ning G3.b klass
4. tund G2 klassid ja G3.c ning G3.d klass

· Töövarjupäevale minejad peavad end Tiina Saaritsa juures registreerima hiljemalt 18. novembri lõunaks. Töövarjupäev on 21. novembril.

Asjadest, millest täiskasvanud rääkida ei julge, kõneleb ühisgümnaasiumis Sass Henno

Esmaspäeval, 11. novembril kell 12.30-14.00 annab ühisgümnaasiumi aulas loengu Sass Henno, kes on vägivallavastaste projektide eestvedaja ja ühiskondlikult aktiivne kirjanik. Loeng kannab pealkirja “Asjad, millest täiskasvanud rääkida ei julge”.

Henno teeb Eesti koolides loengupäevi noorte elu rasketel teemadel ja ärgitab neid kaasa mõtlema. Ta puudutab ausalt ja avatult olulisi teemasid, nagu probleemne lapsepõlv, kooliga toimetulek, koolikiusamine, alkoholi- ja uimastite tarbimine, lähisuhtevägivald ja eneseväljenduse olulisus. Loengu järel saavad õpetajad ja õpilased esitada Sass Hennole küsimusi ning saavad infot lugemissoovituste ja riiklike tugiteenuste kohta.

Sass Henno sõnade kohaselt käib ta antud loengusarjaga mööda Eesti koole, kuna on alati tahtnud maailma paremaks muuta. Ta usub, et saab noortega paremini kontakti, kui mõni surnud suur autor läbi oma teoste.

Tegu on Eesti ja eriti Pärnu kontekstis väga aktuaalsete ja oluliste teemadega, sest kõik mäletavad paaril viimasel aastal ühiskonda raputanud juhtumeid, nagu Markkuse kadumine Viljandis, mitme alaealise tüdruku ja naise tapmine nende poiss-sõbra, partneri või tuttava poolt, 13-aastase koolipoisi surnuks peksmine Pärnus või 10-aastase Sillamäe poisi enesetapp.

Ühisgümnaasium osaleb hetkel ka sarnasel teemal rahvusvahelises Erasmus+ projektis pealkirjaga „EVA (Equality, Variety, Acceptance) – Schools in a changing world finding common values for living together in peace!“ (tõlkes: „EVA (Võrdsus, mitmekülgsus, aktsepteerimine) – Koolid muutuvas maailmas otsimas ühiseid väärtusi, et elada üheskoos rahumeelselt“). Projekti peamiseks eesmärgiks on üksteise mõistmine ja tolerantsus ning ühiste inimlike väärtuste leidmine olenemata meie religioossest, etnilisest või kultuurilis-keelelisest taustast. Projektis osalevad lisaks ühisgümnaasiumile kool Saksamaalt, Bulgaariast, Portugalist, Türgist ja Prantsusmaale kuuluvalt La Réunioni saarelt India ookeanis.

INFOLEHT 5.11.2019

TÄNAME:
· Kõiki õpilasi, kes olid valmis doonoripäeval verd andma. Anda verd – tähendab kinkida haigele elu! Suur-suur tänu teile!
· Kõiki vabatahtlikke, kes aitasid korraldada Sügisulu konkurssi meie majas. Aitäh teile! Hoiame pöialt Maria Eliisabetile ja Adelele, kes pääsesid finaalkontserdile, mis toimub 22. novembril Pärnu Kontserdimajas.
TEATED:
· Kolmapäeval, 6. novembril kell 12.05 toimub infovahetund kogu kooliperele aulas
·   Neljapäeval, 7. novembril toimub õpinõustamine kell 10.55.
· Seoses abiturientide karjääriplaneerimisega toimuvad õpilaste individuaalsed nõustamised 26.-29. novembrini. Täpne graafik peagi.
· Reedel, 8. novembril toimub Pärnu Keskraamatukogus Pärnumaa Osaluskohvik, mille eesmärgiks on noorte nägemuse kaardistamine. Eesti 2035 arengukavade visiooni loomine, Eesti 2035 strateegiaprotsessi tutvustamine, noorte ettepanekute kaasamine tulevikustrateegiate väljatöötamiseks ning lahenduste leidmine piirkonna murekohtadele.
· Esmaspäeval, 11. novembril kell 12.30-14.00 toimub Sass Henno loeng sallivusest. Loengule on oodatud ÕE liikmed, Erasmus+ projektide õpilased ja G1 klassi õpilased.
· Esmaspäeval, 11. novembril kell 14.15 toimub spordihallis jõuluolümpia infokoosolek. Palume igast klassist ühte-kahte esindajat sellel osaleda.
EELTEATED:
· 20. novembril tähistame kooli sünnipäeva.
· 13. märtsil on huvilistel (õpilased ja õpetajad) võimalik minna Arvo Pärdi Keskusesse ja Estoniasse vaatama balletti „Modigliani“. Huvilised, andke endast märku Kadri Keskkülale või Tiina Saaritsale!