Infoleht 11.03.2014

Keskraamatukogu tänukirjad said ka 3.b klassi õpilased Carolina Rea ja Brigita Jõekäär (õp. Ülle Lainväe), Herman Press, 4.b (õp. Reet Juurikas).
• 23.veebruar – 28. veebruar 2014 osalesid Saksamaal Oberweselis projektis „International Student Leadership Institute“ järgmised meie kooli õpilased: Tuuli Koiksoon G3A (oli ka üks seminari korraldajatest), Riin Tamm ja Helger Kuusik G1C-st. Projekti koordineerib meie koolis õpetaja Maritte Linde. Aitäh aktiivsuse eest!
• 8. märtsil Tallinnas toimunud frankofoonia konkursil said meie kooli G1B õpilased Anastasia Poddubko, Annabel Ruusmaa ja Diana Tisler III koha. Lisaks leidis väga sooja vastuvõtu ning pälvis Prantsuse Instituudi Eestis kiituse G1B õpilaste tehtud vahva lühifilm, mis julgustas kasutama kümmet prantsusekeelset sõna, mis on valitud aasta 2014 sõnadeks. Filmi monteeris Silvar Stern (9a), filmi idee mõtlesid välja ja teostasid järgmised G1B õpilased:Johann Saamann, Madis Arumäe, Martin Käremaa, Katre Aasaleht, Merilin Reepalu, Anastasia Poddubko, Annabel Ruusmaa ja Diana Tisler. Film pannakse üles ka Prantsuse Instituudi Eestis kodulehele kui hea näide prantsuse keele edukast õppimisest ning frankofoonia konkursil osalemisest Eestis. Filmi näeb siit: https://www.youtube.com/watch?v=n5ItJ_uyPfM
Filosoofia olümpiaadi eelvoorust pääsesid finaali suisa neli meie kooli õpilast: Aap-Eerik Lai, Miina Arop, Eliise Jürgenson ja Kevin Lilleleht. Juhendas õpetaja Peedu Sula. Palju õnne ning edu finalistidele edaspidiseks!
• 9. märtsil toimunud piirkondlikul inglise keele olümpiaadil esindasid kooli järgmised õpilased:
9. klasside arvestuses:
Aleksander Algo – 6.-7. koht (õpetaja Nele Jürimaa)
Gaius Murrand ja Simon Laud – 13.-15. koht (õp. Maie Sonntak)
Kerttu Kiviselg – 16.-18. koht (õp. Siiri Vimberg)
10. klasside arvestuses:
Alexander Rannar – 5. koht (õp. Siiri Vimberg)
Kevin Tarn – 8. koht (õp. Eve Merilo)
Egert Linkmann (õp. Anne-Maarja Tammaru) ja Hanna-Stina Lautri (õp. Eve Merilo) 11.-12. koht
11. klasside arvestuses:
Kristian Nisumaa – 6. koht (õp. Eve Merilo)
Jaagup Retsja – 9.-11. koht (õp. Elle Kera)
Andero Kauri Pinka ja Avo Suur – 13.-15. koht (õp. Anne-Maarja Tammaru)
12. klasside arvestuses:
Rainer Pruul – 4.-5. koht (õp. Anne-Maarja Tammaru)
Mikk Golubtsov – 6.-8. koht (õp. Elle Kera)
Henry Juhanson – 9. koht (õp. Anne-Maarja Tammaru)
Martin Aasa – 10.-11. koht (õp. Anne-Maarja Tammaru)
Muusikakonkursil „Ümin“ saavutas meie gümnasistide ansambel „L-Ühis“ hõbediplomi. Koosseisu kuuluvad Arlet Robert Uusna – G1c; Johann Saamann ja Eeros Lees – G1b; Keiti Huik – G2b; Aap-Eerik Lai, Tuuli Koiksoon ja Kevin Lilleleht – G3a; Mirjam Heide – G3c. Juhendas õpetaja Kadri Keskküla. Palju õnne!
• 3. klassi poiste võistkond saavutas Viljandis Dumle rahvastepalli piirkonnavõistlustel III koha. Meeskonda kuulusid 3.a-st Andro Karuks, Albert Press, Arthur Trussmann ja 3.b-st Henry Küttimaa, Sander Küttimaa, Madis Moos, Karel-Glaus Vest ja Kaspar-Maanus Maamets. Ka 3. klassi tüdrukute võistkond saavutas samal võistlusel III koha. Selle koha saavutasid 3.a õpilased Kristel Lükk, Iiris Reier ja Berit Rits ning 3.b-st Brigita Jõekäär, Mirtel Mogom, Kristin Salu, Taire Teniste ja Hiie Vent. Täname ka õpetaja abilist Marttin Lepastet t.c-st. Õpilasi juhendas õpetaja Helmi Kommussaar. Aitäh!
• Meie kooli õpilased osalesid 8. märtsil Jõgeval toimunud Alo Mattiiseni nimelisel üleriigilisel vokaalansamblite konkursil. Osa võtsid: Darren Priks – 7a; Anabella Produvnov, Jane-Lii Koltsov, Gerita Sein, Andra Laine ja Eliis Rohtla – 7.c; Arlet Robert Uusna – G1c; Johann Saamann ja Eeros Lees – G1b; Keiti Huik – G2b; Aap-Eerik Lai, Tuuli Koiksoon ja Kevin Lilleleht – G3a; Mirjam Heide – G3c. Juhendas õpetaja Kadri Keskküla.

Teated:
• 26. märtsil on 7. tunni ajal 6.-7. klassile tubaka kasutamise vastane loeng.