INFOLEHT 10.12.2019

TÄNAME:
• Tallinnas toimunud rahvusvahelisel DigiYouth toodete-teenuste kaitsmisel märgiti parimaks firma – LANGUER, kus olid meie õpilased Laura Eichhorst, Karin Pärnala, Johanna Roos ning lätlased Egor Makarov, Emils Smiltinš ja soomlane Frederik Blocker. DigiYouth on Tartu Ülikooli ning Turu, Uppsala ja Ventspilsi Ülikoolide 2018. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on võimaldada üldhariduskooli õpilastel luua väike Startup rahvusvahelises tiimis. Meie õpilasi juhendasid õpetaja Mari Suurväli ja Kaia Metsaalt. Aitäh! Palju õnne õpilastele!
• Eestis on nüüd olemas riiklikult tunnustatud gümnaasiumi informaatika valikkursused. Neid hakati looma sügisel 2018. 2019. aasta jaanuarist alustasid 10 kooli kursuste piloteerimist ehk katsetamist. Jooksvalt anti tagasisidet, et kursuste sisu saaks parem. 05. detsember 2019 oli tähtis päev, kus tõmmati tehtule joon alla ja alates sellest hetkest on kursused kõigile e-koolikotis saadaval. Oma tulemust kutsuti näitama neli kooli, meilt oli suisa kolm tiimi ja neis G3 klasside õpilased – Kevin Astrik, Klaus Heinaste, Renet Kuusk, Markus Liiva, Uko Rahu, Jorm Roots, Kenny Sälik, Marlon Tamme, Sander Tars ja Imre Vahtramäe. Õpilasi juhendas informaatikaõpetaja Kaia Metsaalt. Aitäh õpetajale ja õpilastele!
• G1.d klass koos klassijuhataja Marge Tuulega osales SOS Lasteküla annetamistalgutel, mil müüdi postkaarte 375 euro eest. Suur-suur tänu teile! Iga heategu tuleb ringiga tagasi.
• Meie õpilased Aksel Madis Verlin, Merili Eenraid ja Maria Eliisabet Avamere saavutasid ülelinnalisel muusikaviktoriinil II-III koha. Palju õnne! Aitäh, õpetaja Kadri Keskküla!
• Õpilasfirmade laadal hinnati meie kooli õpilasfirmasid väga kõrgelt.
Parim toode: KEMIHAKA – Kelly-Ly Tomingas, Karoliina Malm, Kendra Visnu, Mihkel Türnpu, Hanna-Ly Aleksandrov
Uudseim toode: KEMIHAKA – Kelly-Ly Tomingas, Karoliina Malm, Kendra Visnu, Mihkel Türnpu, Hanna-Ly Aleksandrov
Suurim läbimüük: RoosMõmmid – Berit Penu, Liisa Usta, Jako Martin Merimaa, Märt-Jürgen Mölder
SAPA auhind: TRIPLIX – Carmen Annusveer, Andrea Dozorova, Stiina-Siina Piile, Nele Liis Sams, Angela Blunfeldt
SAPA auhind: SILI – Antero Jakobson, Rannar Merila, Gerd Kumel
SAPA auhind: KEMIHAKA – Kelly-Ly Tomingas, Karoliina Malm, Kendra Visnu, Mihkel Türnpu, Hanna-Ly Aleksandrov
Aitäh ja palju õnne õpilastele! Suur tänu, õpetaja Mari Suurväli!
TEATED:
• Selle nädala lõpuni on meie koolis Erasmus+ projekti „Construisons l’espace de vie de demain“ (tõlkes: „Ehitame homset elukeskkonda“) raames külalised Austriast, Portugalist, Itaaliast, Sloveeniast ning Prantsusmaale kuuluvalt Kariibidel asuvalt Martinique’i saarelt.
Esmaspäeval, 16. detsembril toimub jõuluolümpia.
9.45 – kogunemine
10.00 – rongkäik
10.05 – jõuluolümpia avamine
10.15 – jõulutervitused loosiga valitud riigi keeles ja traditsioone arvestades, osaleb kogu klass, pikkus max. 3min.
11.00 – jõuluolümpia põhivõistlused :
a) Jõulueide-taadi teatejooks (võistkonnas 5 T + 5 P)
b) Päkapikkude täpsusvisked (võistkonnas vähemalt 5 T + 5P) aja peale.
c) Jõuluvolle (võistkonnas 3 T + 3 P)
12.30 – Jõuluvana otsib ” superstaari “
– humoorikas kava talentidest
– etteaste pikkus kuni 2min.
Jõuluolümpia plakativõistlus : valmistage originaalne plakat (suurus A3) teemal ” Oo sport sa oled….“. Plakat toimetada spordihalli administraatori kätte hiljemalt 11. detsembri õhtuks.